Wczasy i warsztaty zielarskie w Ustroniu

Wakacyjna oferta wypoczynku połączona z ćwiczeniami qigong, shangri-la i wycieczką przyrodniczo-zielarską. Wczasy i warsztaty zielarskie w Ustroniu
będą organizowane corocznie w sezonie wegetacyjnym.

Wycieczka przyrodnicza z elementami zielarstwa:

Wycieczka połączona z nauką rozpoznawania gatunków roślin leczniczych. Nauka ta umożliwi zebranie roślin na swojej produkcji herbatki ziołowe. Należy przygotować się na dłuższy spacer, zapewnić sobie wygodne obuwie sportowe i dostosowany do pogody strój. Zbiór roślin można dokonywać przy bezdeszczowej pogodzie. Należy zabrać ze sobą płócienną siatkę na zioła.

Ćwiczenia qigong:
Ćwiczenia zaczerpnięte z tradycji gimnastyki chińskiej, przeznaczone dla osób w każdym wieku oraz nie mających wcześniejszego przygotowania ruchowego. Prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych możliwości ruchowych. Ćwiczenia mają działanie rozluźniające wszystkie partie mięśniowe. Jednocześnie usprawniają aparat ruchowy i poprawiają ruchomość stawów nie powodując niebezpieczeństwa kontuzji. Ćwiczenia te koordynują pracę wszystkich układów fizjologicznych poprzez wpływ na gospodarkę hormonalną.
Do ćwiczeń potrzebny jest luźny wygodny strój sportowy oraz miękkie sportowe obuwie. Najlepiej na ćwiczenia przeznaczyć godziny przed śniadaniem lub przed kolacją.

Ćwiczenia shangri-la

Rytuały tybetańskie to zestaw pięciu ćwiczeń dających poczucie odmłodzenia i wzrostu witalności powtarzanych 21 razy. Ćwiczenia te pobudzają przepływ energii w ośrodkach energetycznych poprzez połączenie ruchu i oddechu i tym samym wpływają witalizująco na wszystkie układy fizjologiczne w organizmie.
Do ćwiczeń potrzebny jest luźny wygodny strój sportowy. Ćwiczy się boso. Najlepiej na ćwiczenia przeznaczyć godziny przed śniadaniem lub przed kolacją.
Wczasy i warsztaty zielarskie w Ustroniu organizowało w bieżącym roku Biuro Podróży Natura Tour w Katowicach,
ul. Mielęckiego 7
40-013, Katowice
http://www.naturatour.pl/katowice
godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 8.00 – 17.00
tel. (+48) 32 710 56 22, (+48) 32 710 57 83, fax. (+48) 32 710 57 28
email: bskatowice@naturatour.pl

 

Dolegliwości: , ,

2 Responses to “Wczasy i warsztaty zielarskie w Ustroniu”

 1. Krystyna Błaziak 6 marca 2016 w 23:55 #

  Czytając informację o ” Wczasach i warsztatach zielarskich ” w Ustroniu odniosłam wrażenie ,że przedstawiony program został opracowany i
  dostosowany akurat do moich potrzeb. Jestem zainteresowana i pragnę w nich uczestniczyć. Jestem seniorką a ze względów zdrowotnych potrzebuję korekty postawy/odc. szyjny, lędźwiowy kręgosłupa/,brak ruchu, zmęczenie oczu,pogarszający się wzrok , bóle kolan /zerwane wiązadła/.
  Jeśli to możliwe to poproszę o rezerwację 1 miejsca i podanie informacji co do terminu oraz pozostałych.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 2. Krystyna Błaziak 7 marca 2016 w 00:01 #

  Komentarz taki jak powyżej..
  dodatkowo podaję swój adres email ; tina.a.blaziak@gmail.com

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Archiwum > Wczasy i warsztaty zielarskie w Ustroniu

Przeczytaj poprzedni wpis:
ŻYJ ZDROWO - tai chi, qigong Katowice
Tai chi Qigong w Katowicach Piotrowicach

Właśnie zakończyły się zajęcia z tai chi qigong w Katowicach Piotrowicach. Tai chi qigong w Katowicach Piotrowicach to zajęcia prowadzone...

Zamknij