Zajęcia, zgrupowania i obozy sportowe odbywają się normalnie. Więcej informacji tutaj.

Wakacyjna oferta wypoczynku połączona z ćwiczeniami qigong, shangri-la i wycieczką przyrodniczo-zielarską. Wczasy i warsztaty zielarskie w Ustroniu
będą organizowane corocznie w sezonie wegetacyjnym.

Wycieczka przyrodnicza z elementami zielarstwa:

Wycieczka połączona z nauką rozpoznawania gatunków roślin leczniczych. Nauka ta umożliwi zebranie roślin na swojej produkcji herbatki ziołowe. Należy przygotować się na dłuższy spacer, zapewnić sobie wygodne obuwie sportowe i dostosowany do pogody strój. Zbiór roślin można dokonywać przy bezdeszczowej pogodzie. Należy zabrać ze sobą płócienną siatkę na zioła.

Ćwiczenia qigong:
Ćwiczenia zaczerpnięte z tradycji gimnastyki chińskiej, przeznaczone dla osób w każdym wieku oraz nie mających wcześniejszego przygotowania ruchowego. Prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych możliwości ruchowych. Ćwiczenia mają działanie rozluźniające wszystkie partie mięśniowe. Jednocześnie usprawniają aparat ruchowy i poprawiają ruchomość stawów nie powodując niebezpieczeństwa kontuzji. Ćwiczenia te koordynują pracę wszystkich układów fizjologicznych poprzez wpływ na gospodarkę hormonalną.
Do ćwiczeń potrzebny jest luźny wygodny strój sportowy oraz miękkie sportowe obuwie. Najlepiej na ćwiczenia przeznaczyć godziny przed śniadaniem lub przed kolacją.

Ćwiczenia shangri-la

Rytuały tybetańskie to zestaw pięciu ćwiczeń dających poczucie odmłodzenia i wzrostu witalności powtarzanych 21 razy. Ćwiczenia te pobudzają przepływ energii w ośrodkach energetycznych poprzez połączenie ruchu i oddechu i tym samym wpływają witalizująco na wszystkie układy fizjologiczne w organizmie.
Do ćwiczeń potrzebny jest luźny wygodny strój sportowy. Ćwiczy się boso. Najlepiej na ćwiczenia przeznaczyć godziny przed śniadaniem lub przed kolacją.
Wczasy i warsztaty zielarskie w Ustroniu organizowało w bieżącym roku Biuro Podróży Natura Tour w Katowicach,
ul. Mielęckiego 7
40-013, Katowice
http://www.naturatour.pl/katowice
godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 8.00 – 17.00
tel. (+48) 32 710 56 22, (+48) 32 710 57 83, fax. (+48) 32 710 57 28
email: bskatowice@naturatour.pl