O mnie

Zajęcia, zgrupowania i obozy sportowe odbywają się normalnie. Więcej informacji tutaj.

o-mnieZdrowy styl życia obejmuje szereg działań, które dotyczą funkcjonowania w harmonii w domu i pracy, z naturą oraz z sobą samym. Moje wykształcenie to: biologia środowiska – w pracy zawodowej zajmuję się ochroną przyrody i ochroną środowiska. Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska ze specjalnością biologia środowiska. Nie przypadkowo biologia jest moim głównym wykształceniem. Od najmłodszych lat miałam w domu akwaria, hodowałam zwierzęta wodne i uprawiałam rośliny w domu i ogrodzie. Aktualnie zajmuje się akwarystyką, w terrariach hoduję różne gatunki zwierząt. Założyłam gospodarstwo pasieczne i uprawiam rośliny w domu oraz ogrodzie. Zakładam łąki kwietne i dbam o bazę pożytkową dla pszczół i innych owadów. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu energetyki – Politechnika Śląska, z zakresu odnawialnych źródeł energii na Wydziale Energetyki w WSKM w Koninie oraz z BHP – Akademia Krakowska, a także z zarządzania w ochronie środowiska – Politechnika w Dreźnie, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Studia doktoranckie ukończyłam z zakresu inżynierii środowiska – Główny Instytut Górnictwa w Katowicach. Jestem również nauczycielem przedmiotu zawodowego z zakresu BHP – Akademia Krakowska i z zakresu wirtualizacji przestrzeni edukacyjnej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. W 2016 r. ukończyłam studia podyplomowe z zakresu towaroznawstwa zielarskiego, kosmetycznego i żywności funkcjonalnej oraz z rolnictwa. Ukończyłam również Szkołę Medycyny Chińskiej i Akupunktury organizowaną w latach 2016-2018 przez Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej w Krakowie. Wykładowcami w tej Szkole byli nauczyciele University Health & Sports Center Broshim Campus w Tel-Aviv. Ukończyłam też dodatkowo wiele szkoleń specjalistycznych z medycyny chińskiej i akupunktury. Kilkustopniowe szkolenia z metody dr Tana i suchej igły – szczególnie przydatne w prowadzeniu terapii przeciwbólowej i przy leczeniu zwyrodnień aparatu ruchowego. Natomiast auriculoterapia, akupunktura brzucha lub czaszki oraz Koreańska Akupunktura Dłoni KHA, czy też refleksologia stóp i dłoni stanowią dodatkowe wzmocnienie terapii prowadzonych innymi metodami.

Jestem instruktorem sportu i rekreacji ruchowej z kung fu, tai chi, qigong, jogi, narciarstwa, sportów wrotkarskich. Jestem też członkiem Polskiego Związku Wushu i mając status klubu sportowego prowadzę zajęcia sportowe dla osób posiadających licencje zawodnicze. Przygotowuję osoby w różnych kategoriach wiekowych do zawodów sportowych.

Jako instruktor jogi i tai chi qigong pracuję w wielu ośrodkach, w sektorze kultury oraz w Szpitalu w Katowicach Murcki, na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej, prowadzę zajęcia z rehabilitacji z pacjentami po zabiegach kardiologicznych.

Od 1980 r. zajmuję się działalnością rekreacyjno-sportową. W latach 1986-1989 pracowałam na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prowadząc zajęcia z zakresu histologii, biologii, rekreacji ruchowej i sportu. W tym czasie dojeżdżałam na studia podyplomowe z zastosowań nauk matematycznych w pracy naukowej organizowany przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Tam też nawiązałam kontakty z nauczycielami wschodnich systemów ruchowych, którzy dość nielicznie w tym czasie przyjeżdżali do Polski.

Aktualnie systematycznie uczestniczę w szkoleniach z zakresu prowadzenia zajęć rekreacyjnych z różnych dyscyplin sportowych. Prowadzenie zajęć mających znaczenie dla profilaktyki zdrowotnej stanowi cel mojej edukacji w zakresie instruktażu zajęć ruchowych o charakterze rekreacyjno-relaksacyjnych.

Ćwiczę od 1988 r., uczę się u wielu nauczycieli.

  1. Taiji Qi styl Chen – nauka u Mistrza Chen Xiaowang i jego syna Chen Yingjun oraz Jana Silberstorff i innych. Uczę długiej formy chen, dynamicznej formy chen oraz form z bronią: szabla, podwójna szabla, miecz, podwójny miecz, włócznia, halabarda oraz zastosowań technik tai chi w walce i samoobronie.
  2. Zhao Bao Taiji – nauka u Mistrza Shi Su Gang z Klasztoru Shaolin.
  3. Tian Di Fo, Wu Qin Xi, Ying Qi Gong – nauka u Mistrza Shi Su Gang z Klasztoru Shaolin i inne formy u Mistrza Howarda Choy oraz u licznych mistrzów i nauczycieli sztuk walki.
  4. Hatha Joga B.K.S. Iyengar – nauka u Gabriella Giubilaro, Lois Steinberg, Corin Biria i innych.

Prowadzę stałe zajęcia i warsztaty w Katowicach, Chorzowie, Siewierzu, Cieszynie, Ustroniu i w wielu innych miejscach.

Ponadto interesuję się różnymi dyscyplinami sportu, ekologią, zielarstwem, naturalnymi metodami profilaktyki zdrowotnej, rolnictwem ekologicznym, ochroną zdrowia w pracy, budownictwem ekologicznym, odnawialnymi źródłami energii, audytami energetycznymi oraz wszelkimi aspektami zdrowego stylu życia.

Ukończyłam szereg szkoleń z zakresu odnowy biologicznej oraz nauk paramedycznych: różne metody masaży relaksacyjnych i leczniczych, hirudoterapii, dietetyki  i medycyny wschodniej.

Jestem również przewodnikiem górskim beskidzkim po terenie Beskidów Polskich wraz z Pogórzem Karpackim, Podtatrzem i Pieninami nr 264/88/89 oraz pilotem wycieczek nr 2407 z językiem angielskim.

Prowadzę wycieczki górskie – szczególnie ulubione to przyrodnicze oraz edukacyjne wycieczki szkolne.

Zapytaj mnie

[contentblock id=12 img=form.png]