W dniach 20.03.- 1.04.2024 r. (piątek-poniedziałek) zapraszamy Cię do Ustronia, gdzie organizujemy jedyne w swoim rodzaju warsztaty połączone z wypoczynkiem. Istnieje możliwość uczestnictwa w pojedynczych dniach i zajęciach warsztatowych. Po indywidualnych ustaleniach istnieje możliwość przedłużenia pobytu. W przypadku przyjazdu już w piątek 29.03.2024 r. można będzie uczestniczyć w zajęciach tai chi i qi gong w Ustroniu. W tej wyżej proponowanej wersji – 29.03.- 1.04.2024 r. – można cieszyć się czterodniowym wypoczynkiem na górskich szlakach, połączonym z bogatym programem zajęć.

Będziemy mieć do naszej dyspozycji dużą salę do ćwiczeń. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych możliwość zajęć plenerowych. Jeśli będą odpowiednie warunki zostaną zorganizowane szkolenia oraz wycieczki narciarskie.

Cena promocyjna warsztatów wynosi 1100 zł za osobę w przypadku opłaty całej kwoty do 11.03.2024 r. Cena  dla osób towarzyszących nie biorących udziału w warsztatach wynosi 800 zł.

Zaliczki stanowiące zgłoszenie w wysokości 800 zł płatne do dnia 18 marca 2024 r. Odwołanie rezerwacji możliwe będzie bez dodatkowych kosztów do dnia 18 marca 2024 r. Po tym terminie zaliczki nie będą zwracane.

Dopłata do jednoosobowego pokoju wynosi 30 zł na dobę.

W przypadku uczestnictwa w pojedynczych dniach: Cena za warsztat za dzień wynosi 200 zł.

Cena pojedynczych zajęć, zgodnie z ofertą: zajęcia ruchowe, joga oczu to 45 zł, cena wycieczki 100 zł.

Zgłoszenia: tel. 605726007

Wczasy świąteczne z zielarstwem w Ustroniu to szansa na relaks i zimowe doładowanie akumulatorów.

Realizowane będą 3 programy zajęć:

 • zajęcia o charakterze sportowym dla zawodników kadry narodowej Polskiego Związku Wushu – możliwość zdobycia licencji zawodniczych na 2023 rok – koszt 50,00 zł do końca grudnia 2023 r.;
 • zajęcia o charakterze rehabilitacyjnym dla osób na pobycie leczniczym – koszt 15.00 zł za skierowanie od lekarza;
 • zajęcia o charakterze rekreacyjnym dla osób, które chcą aktywnie odpocząć;

PROGRAM WARSZTATÓW obejmować będzie m.in.:

Ćwiczenia qi gong – ćwiczenia zaczerpnięte z tradycji gimnastyki chińskiej, przeznaczone dla osób w każdym wieku oraz nie mających wcześniejszego przygotowania ruchowego. Prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych możliwości ruchowych. Ćwiczenia mają działanie rozluźniające wszystkie partie mięśniowe. Jednocześnie usprawniają aparat ruchowy i poprawiają ruchomość stawów nie powodując niebezpieczeństwa kontuzji.

Ćwiczenia kung fu i tai chi – sztuka walki oparta o zasady starochińskiej gimnastyki zdrowotnej. Ustawienie ciała gwarantujące stabilność i elastyczność powodują, że tai chi korzystnie wpływa na korektę postawy, a tym samym przynosi ulgę w przypadku bóli kręgosłupa. Tai chi poprawia także kondycję fizyczną. Propozycja obejmuje ogólnorozwojowe ćwiczenia z elementami sztuk walki dla dzieci.

Joga – ćwiczenia przeznaczone są dla osób w różnym wieku i stopniu zaawansowania oraz sprawności ogólnej. Indywidualne zróżnicowanie stopnia zaawansowania oraz możliwości ruchowych będzie podstawą doboru właściwego wariantu ćwiczeń. Z uwagi na zróżnicowany poziom grupy część ćwiczeń prowadzona jest w podgrupach w zależności od potrzeb osób ćwiczących.

Ćwiczenia shangri-la – rytuały tybetańskie to zestaw pięciu ćwiczeń dających poczucie odmłodzenia i wzrostu witalności powtarzanych 21 razy. Ćwiczenia te pobudzają przepływ energii w ośrodkach energetycznych poprzez połączenie ruchu i oddechu i tym samym wpływają witalizująco na wszystkie układy fizjologiczne w organizmie.

Wszystkie ćwiczenia:

 • regenerują system immunologiczny,
 • likwidują stres,
 • poprawiają pamięć i koncentrację,
 • pomagają przy bezsenności,
 • pomagają przy schorzeniach psychosomatycznych, nerwicach, stanach depresyjnych,
 • usprawniają pracę wątroby, serca, śledziony, płuc i nerek.

Joga oczu – kompleksowa metoda pozwalająca uzyskać poprawę widzenia przy zmęczeniu, wadach wzroku oraz chorobach oczu. Szczególnie przydatna dla osób pracujących przy komputerze.

Wykłady z zielarstwa oraz wycieczka przyrodnicza połączona z nauką rozpoznawania gatunków roślin leczniczych. Nauka ta umożliwi Ci zebranie roślin na swój użytek do produkcji herbatek ziołowych.

A oprócz tego w programie górskie wycieczki, ognisko i wiele innych atrakcji.
Część zajęć będzie się odbywała w plenerze, na górskich polanach.

Dla systematycznie ćwiczących – dodatkowe zajęcia z kijem (włócznia, halabarda opcjonalnie) oraz samoobrona i aplikacje.

Tai chi i qi gong to tradycyjna gimnastyka chińska dla każdego niezależnie od doświadczenia ruchowego, stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia rekomendowane dla celów profilaktyki zdrowotnej, rehabilitacji oraz w celu poprawy kondycji fizycznej.

Wczasy  świąteczne z zielarstwem w Ustroniu – to program polecany dla osób w każdym wieku. Jest to zestaw łagodnie wykonywanych ćwiczeń relaksujących ciało oraz odblokowujących przepływ energii w kanałach energetycznych, a także możliwość zapoznania się z gatunkami roślin leczniczych.

Do zajęć z jogi potrzebna będzie mata do jogi, pasek do jogi oraz 2 kostki do jogi. Jogą ćwiczymy boso.

Do zajęć z shangri-la potrzebna jest mata oraz luźny, wygodny strój sportowy. Shangri-la ćwiczymy boso.
Do zajęć z tai chi i qi gong potrzebny jest luźny sportowy strój oraz miękkie, wygodne obuwie.

Więcej informacji po zapisaniu się na spotkanie z tai chi, qi gong i jogą oczu oraz zielarstwem oraz w zakładce oferta.

A to z okazji dnia tai chi: https://katowice.tvp.pl/53444793/dzikie-budziki-23042021

[contentblock id=22 img=html.png]

[contentblock id=21 img=html.png]

Zajęcia, zgrupowania i obozy sportowe odbywają się normalnie. Więcej informacji tutaj.

  Tematyka: akupunkturazielarstwojogatai chijoga oczuqigongnarciarstwobhpaudyt energetycznyinne

  Miejsce: CieszynUstrońKatowiceChorzówWisłaBielsko-Białaon-lineinne