Zajęcia, zgrupowania i obozy sportowe odbywają się normalnie. Więcej informacji tutaj.

W długi weekend majowy 30.04-3.05.2021 r. (piątek-poniedziałek) zapraszamy Cię do Ustronia, gdzie organizujemy jedyne w swoim rodzaju warsztaty połączone z wypoczynkiem. Istnieje możliwość uczestnictwa w skróconych warsztatach tylko do 3 maja. Jeśli ktoś będzie zainteresowany przedłużeniem pobytu – to będzie to możliwe uzgadniając ten fakt indywidualnie. W tej skróconej wersji nie trzeba brać urlopu, aby cieszyć się  czterodniowym wypoczynkiem na górskich szlakach, połączonym z bogatym programem zajęć.

Majówka z naturą, tai chi, qi gong i jogą oczu oraz zielarstwem w Ustroniu to szansa na relaks i wiosenne doładowanie akumulatorów.

Mieszkać będziemy w Domu Wczasowym Globus w Ustroniu Jaszowcu (zobacz http://www.globusustron.pl/). Do naszej dyspozycji będą pokoje dwu- i wieloosobowe. W cenie warsztatów 1 godzina na basenie dziennie. Na basenie będzie przebywało jednocześnie nie więcej niż 6 osób. Będziemy mieć do naszej dyspozycji dużą salę do ćwiczeń. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych możliwość zajęć plenerowych.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce oferta.

Cena wynosi 700 zł łącznie z udziałem we wszystkich zajęciach. Cena dla osób towarzyszących nie biorących udziału w warsztatach wynosi 450 zł.

Dzieci powyżej 3 lat – 450 zł w przypadku udziału w zajęciach dla dzieci oraz 300 zł tylko koszty noclegu i wyżywienia.

Dzieci do 3 lat bezpłatnie.

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 20 zł na dobę.

Zgłoszenia: Dom Wczasowy Globus: mail: globus_sylwia@op.pl lub pod nr tel.  509 613 072.

Realizowane będą 2 programy zajęć:

 • zajęcia o charakterze sportowym dla zawodników kadry narodowej Polskiego Związku Wushu – możliwość zdobycia licencji zawodniczych na 2021 rok – koszt 30,00 zł do końca grudnia 2021 r.
 • zajęcia o charakterze rehabilitacyjnym dla osób na pobycie leczniczym – koszt 15.00 zł za skierowanie od lekarza.

PROGRAM WARSZTATÓW obejmować będzie m.in.:

Ćwiczenia qi gong – ćwiczenia zaczerpnięte z tradycji gimnastyki chińskiej, przeznaczone dla osób w każdym wieku oraz nie mających wcześniejszego przygotowania ruchowego. Prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych możliwości ruchowych. Ćwiczenia mają działanie rozluźniające wszystkie partie mięśniowe. Jednocześnie usprawniają aparat ruchowy i poprawiają ruchomość stawów nie powodując niebezpieczeństwa kontuzji.

Ćwiczenia kung fu i tai chi – sztuka walki oparta o zasady starochińskiej gimnastyki zdrowotnej. Ustawienie ciała gwarantujące stabilność i elastyczność powodują, że tai chi korzystnie wpływa na korektę postawy, a tym samym przynosi ulgę w przypadku bóli kręgosłupa. Tai chi poprawia także kondycję fizyczną. Propozycja obejmuje ogólnorozwojowe ćwiczenia z elementami sztuk walki dla dzieci.

Joga – ćwiczenia przeznaczone są dla osób w różnym wieku i stopniu zaawansowania oraz sprawności ogólnej. Indywidualne zróżnicowanie stopnia zaawansowania oraz możliwości ruchowych będzie podstawą doboru właściwego wariantu ćwiczeń. Z uwagi na zróżnicowany poziom grupy część ćwiczeń prowadzona jest w podgrupach w zależności od potrzeb osób ćwiczących.

Ćwiczenia shangri-la – rytuały tybetańskie to zestaw pięciu ćwiczeń dających poczucie odmłodzenia i wzrostu witalności powtarzanych 21 razy. Ćwiczenia te pobudzają przepływ energii w ośrodkach energetycznych poprzez połączenie ruchu i oddechu i tym samym wpływają witalizująco na wszystkie układy fizjologiczne w organizmie.

Wszystkie ćwiczenia:

 • regenerują system immunologiczny,
 • likwidują stres,
 • poprawiają pamięć i koncentrację,
 • pomagają przy bezsenności,
 • pomagają przy schorzeniach psychosomatycznych, nerwicach, stanach depresyjnych,
 • usprawniają pracę wątroby, serca, śledziony, płuc i nerek.

Joga oczu – kompleksowa metoda pozwalająca uzyskać poprawę widzenia przy zmęczeniu, wadach wzroku oraz chorobach oczu. Szczególnie przydatna dla osób pracujących przy komputerze.

Podstawy medycyny chińskiej i akupunktury z elementami chińskiej astrologii – wykład

Wstęp do zielarstwa – wykład

Aspekty zdrowotne qi gong – wykład

Trening antystresowy – „Cognosce te ipsum”- poznaj samego siebie. Maksyma ta, wyryta była na frontonie świątyni Apollona w starożytnych Delfach. Mimo, iż wymyślili ją starożytni, jest nadal podstawowym „lekarstwem” na stres. Propozycja warsztatu, może być pomocna w podążaniu za tą szlachetną maksymą starożytnych, czyli może pomóc skuteczniej ujeżdżać „smoka” stresu. Skupimy się na dwóch ważnych procesach umożliwiających nam wpływ na poziom przeżywanego stresu sytuacyjnego i chronicznego:

 1. Podróż w głąb siebie w poszukiwaniu nieodkrytych możliwości radzenia sobie ze stresem w stanie głębokiego relaksu.
 2. Kontakt z innym człowiekiem i wykorzystanie prostych sposobów do obniżania poziomu stresu w kontakcie.

W trakcie warsztatu przewidziany jest wykład, dyskusje, praca w grupach, konsultacje indywidualne oraz nauka autosugestywnych metod obniżania poziomu stresu.

Wykłady z zielarstwa oraz wycieczka przyrodnicza połączona z nauką rozpoznawania gatunków roślin leczniczych. Nauka ta umożliwi Ci zebranie roślin na swój użytek do produkcji herbatek ziołowych.

A oprócz tego w programie górskie wycieczki, ognisko i wiele innych atrakcji.
Część zajęć będzie się odbywała w plenerze, na górskich polanach.

Dla systematycznie ćwiczących – dodatkowe zajęcia z kijem (włócznia, halabarda opcjonalnie) oraz samoobrona i aplikacje.

Tai chi i qi gong to tradycyjna gimnastyka chińska dla każdego niezależnie od doświadczenia ruchowego, stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia rekomendowane dla celów profilaktyki zdrowotnej, rehabilitacji oraz w celu poprawy kondycji fizycznej.

Majówka z naturą, tai chi, qi gong i jogą oczu oraz zielarstwem w Ustroniu – to program polecany dla osób w każdym wieku. Jest to zestaw łagodnie wykonywanych ćwiczeń relaksujących ciało oraz odblokowujących przepływ energii w kanałach energetycznych, a także możliwość zapoznania się z gatunkami roślin leczniczych.

Do zajęć z jogi potrzebna będzie mata do jogi, pasek do jogi oraz 2 kostki do jogi. Jogą ćwiczymy boso.

Do zajęć z shangri-la potrzebna jest mata oraz luźny, wygodny strój sportowy. Shangri-la ćwiczymy boso.
Do zajęć z tai chi i qi gong potrzebny jest luźny sportowy strój oraz miękkie, wygodne obuwie.

Więcej informacji po zapisaniu się na spotkanie z tai chi, qi gong i jogą oczu oraz zielarstwem oraz w zakładce oferta.

A to z okazji dnia tai chi: https://katowice.tvp.pl/53444793/dzikie-budziki-23042021

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Więcej informacji telefonicznieZadzwoń teraz, dopytaj, poznaj terminy i miejsca oraz umów wizytę.
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Nowe zajęcia jogi w Cieszynie w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Dom Narodowy. Zajęcia podnoszą odporność, poprawiają funkcjonowanie całego organizmu, poprawiają ruchomość w stawach, poprawiają kondycje, wzmacniają i harmonizują ciało i umysł
  Joga Katowice

  W poniedziałki zajęcia jogi w Katowicach o godz. 16.00 na Pl. Sejmu Śląskiego 2, w Sali Baletowej, we wtorki zajęcia...

  Zamknij