Zajęcia, zgrupowania i obozy sportowe odbywają się normalnie. Więcej informacji tutaj.

W Ustroniu organizowane są systematycznie warsztaty zielarskie. Wiosną zbiera się otwarte pączki i korzenie roślin oraz kwiaty i ziele roślin wcześnie kwitnących. Latem zbiera się nadziemne części roślin – ziele i kwiaty oraz liście. Jesienią zbiera się podziemne części roślin oraz pączki drzew i krzewów. Zimą zbiera się zamknięte pączki roślin do gemmoterapii.

Warsztaty zielarskie będą organizowane przez cały rok. W okresie letnim zbierane są części roślin, które w tym czasie mają swoje optimum rozwojowe np. ziele (herba), kwiaty (flos), kwiatostany (inflorescentia) itd. W okresie jesiennym zbiera się korzenie (radix), kłącza (rhizoma) i bulwy (bulbus), a w okresie zimowym – pączki (gemmae).
Aktualnie odbywają się warsztaty jedno- dwu- lub kilkudniowe, najczęściej od piątku do niedzieli w Beskidzie Śląskim, po umówieniu terminu.

Na warsztaty zielarskie, które odbędą się w dniach 6-8 sierpnia 2021 r.(piątek-niedziela) zapraszamy Cię do Ustronia, gdzie organizujemy jedyne w swoim rodzaju warsztaty połączone z wypoczynkiem. Istnieje możliwość uczestnictwa w skróconych warsztatach tylko tematycznych. Jeśli ktoś będzie zainteresowany przedłużeniem pobytu – to będzie to możliwe uzgadniając ten fakt indywidualnie. W tej skróconej wersji potrzebny jest jeden dzień urlopu, aby cieszyć się  trzydniowym wypoczynkiem na górskich szlakach, połączonym z bogatym programem zajęć.

Warsztaty zielarskie, tai chi, qi gong i joga oczu w Ustroniu to szansa na relaks i doładowanie akumulatorów.

Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w Domu Kultury Prażakówka w Ustroniu, ul. Daszyńskiego 28. Będziemy mieć do naszej dyspozycji dużą salę do ćwiczeń. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych bedziemy korzystać z możliwości zajęć plenerowych.

Wycieczki górskie zostaną połączone z nauką rozpoznawania gatunków roślin leczniczych. Będzie to nauka rozpoznawania cech roślin, które należy wziąć pod uwagę w celu odróżnienia gatunków roślin leczniczych od podobnych, które nie mają takich właściwości. Nauka ta umożliwi zebranie roślin na swojej produkcji herbatki ziołowe.
Najczęściej zbierane będą rośliny masowo występujące w regionie Beskidu Śląskiego, rosnące na łąkach, w zagajnikach oraz na polach uprawnych.

Należy przygotować się na dłuższy spacer, zapewnić sobie wygodne obuwie sportowe i dostosowany do pogody strój. Zbiór roślin można dokonywać przy bezdeszczowej pogodzie. Należy zabrać ze sobą płócienną siatkę na zioła.

W godzinach popołudniowych przygotowanie i obróbka materiału zielarskiego. Produkcja własnych wyrobów: herbatki zielarskie, octy, oleje, wina, nalewki, hydrolaty, olejki…
Wieczorem wykłady na temat zielarstwa z prezentacjami multimedialnymi, dyskusje i odpowiedzi na pytania.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce oferta https://iwonakorlacka.pl/oferta/tai-chi/warsztaty-zielarskie-w-ustroniu/.

Cena wynosi 600 zł łącznie z udziałem we wszystkich zajęciach, bez kosztów organizacyjnych. Cena dla osób towarzyszących nie biorących udziału w warsztatach wynosi 450 zł.

Dzieci do 3 lat bezpłatnie.

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 20 zł na dobę.

Realizowane będą 2 programy zajęć:

 • zajęcia o charakterze sportowym dla zawodników kadry narodowej Polskiego Związku Wushu – możliwość zdobycia licencji zawodniczych na 2021 rok – koszt 30,00 zł do końca grudnia 2021 r.
 • zajęcia o charakterze rehabilitacyjnym dla osób na pobycie leczniczym – koszt 15.00 zł za skierowanie od lekarza.

Zajęcia odbędą się niezależnie od sytuacji epidemiologicznej w kraju i naszym województwie. W zależności od potrzeb zostaną zastosowane właściwe środki ostrożności w tym zakresie.

PROGRAM WARSZTATÓW obejmować będzie m.in.:

Ćwiczenia qi gong – ćwiczenia zaczerpnięte z tradycji gimnastyki chińskiej, przeznaczone dla osób w każdym wieku oraz nie mających wcześniejszego przygotowania ruchowego. Prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych możliwości ruchowych. Ćwiczenia mają działanie rozluźniające wszystkie partie mięśniowe. Jednocześnie usprawniają aparat ruchowy i poprawiają ruchomość stawów nie powodując niebezpieczeństwa kontuzji.

Ćwiczenia tai chi – sztuka walki oparta o zasady starochińskiej gimnastyki zdrowotnej. Ustawienie ciała gwarantujące stabilność i elastyczność powodują, że tai chi korzystnie wpływa na korektę postawy, a tym samym przynosi ulgę w przypadku bóli kręgosłupa. Tai chi poprawia także kondycję fizyczną. Propozycja obejmuje ogólnorozwojowe ćwiczenia z elementami sztuk walki dla dzieci.

Wszystkie ćwiczenia:

 • regenerują system immunologiczny,
 • likwidują stres,
 • poprawiają pamięć i koncentrację,
 • pomagają przy bezsenności,
 • pomagają przy schorzeniach psychosomatycznych, nerwicach, stanach depresyjnych,
 • usprawniają pracę wątroby, serca, śledziony, płuc i nerek.

Joga oczu – kompleksowa metoda pozwalająca uzyskać poprawę widzenia przy zmęczeniu, wadach wzroku oraz chorobach oczu. Szczególnie przydatna dla osób pracujących przy komputerze.

Wstęp do zielarstwa – wykład

Aspekty zdrowotne qi gong – wykład

Tai chi i qi gong to tradycyjna gimnastyka chińska dla każdego niezależnie od doświadczenia ruchowego, stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia rekomendowane dla celów profilaktyki zdrowotnej, rehabilitacji oraz w celu poprawy kondycji fizycznej.

Warsztaty zielarskie, tai chi, qi gong i joga oczu w Ustroniu – to program polecany dla osób w każdym wieku. Jest to zestaw łagodnie wykonywanych ćwiczeń relaksujących ciało oraz odblokowujących przepływ energii w kanałach energetycznych, a także możliwość zapoznania się z gatunkami roślin leczniczych.

Do zajęć z tai chi i qi gong potrzebny jest luźny sportowy strój oraz miękkie, wygodne obuwie.

Więcej informacji po zapisaniu się na warsztaty zielarskie z tai chi, qi gong i jogą oczu w Ustroniu oraz w zakładce oferta https://iwonakorlacka.pl/oferta/tai-chi/warsztaty-zielarskie-w-ustroniu/.

A to z okazji dnia tai chi: https://katowice.tvp.pl/53444793/dzikie-budziki-23042021

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Więcej informacji telefonicznieZadzwoń teraz, dopytaj, poznaj terminy i miejsca oraz umów wizytę.
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Tai chi i qigong w Cieszynie na Wzgórzu Zamkowym dla seniorów
  Tai chi i qigong w plenerze w Ustroniu

  Plenerowe zajęcia tai chi i qigong w Ustroniu odbywają się po zgłoszeniu udziału pod nr tel. 605726007. We wrześniu 2021...

  Zamknij