Qigong to chińska gimnastyka zdrowotna udrażniająca przepływ energii w ciele, w kanałach energetycznych zwanych meridianami. Istnieje wiele różnych rodzajów qigongu. Mogą to być sekwencje ruchów, które wykonywane jako cykl ćwiczeń harmonizują funkcjonowanie całego organizmu. Mogą to być również pojedyncze ćwiczenia ukierunkowane na korektę funkcjonowania odpowiednich organów w organizmie człowieka. Ćwiczenia te koordynują pracę wszystkich układów fizjologicznych poprzez wpływ na gospodarkę hormonalną. Zajęcia qigong w Katowicach szczególnie polecany jest dla celów rehabilitacji ruchowej po urazach sportowych. Już w starożytności znalazł zastosowanie w medycynie. Ćwiczony z odpowiednią koncentracją potrafi w szybkim tempie przywrócić utracone w wyniku zdarzeń losowych funkcje ruchowe.

Qigong to chińskie ćwiczenia zdrowotne przeznaczone dla osób w każdym wieku oraz nie mających wcześniejszego przygotowania ruchowego. Prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych możliwości ruchowych. Ćwiczenia qigong w Katowicach mają działanie usprawniające aparat ruchowy oraz funkcjonowanie wszystkich układów fizjologicznych, poprawiają ruchomość stawów nie powodując niebezpieczeństwa kontuzji.

Ćwiczenia te koordynują pracę wszystkich układów fizjologicznych poprzez wpływ na gospodarkę hormonalną.

Qigong oparty jest na naukach medycyny chińskiej. Kilkakrotne powtórzenie sekwencji ćwiczeń daje odczuwalną poprawę stanu zdrowia zarówno w przypadku urazów sportowych jak i w stanach zwyrodnieniowych czy schorzeń przewlekłych,  Qigong to jedna z metod, która przyczynia się do utrzymaniu dobrego stanu zdrowia oraz do usunięcia blokad energetycznych w organizmie. Ćwiczenia te mają walory gimnastyki zdrowotnej, harmonizującej cały organizm. Jednocześnie precyzyjne wykonywanie ćwiczeń według obowiązujących zasad, to ćwiczenie płynności, harmonii i piękna w ruchu.

Podstawą nauki jest wsłuchiwanie się w ciało. Osiąganie postępów zależy od stanu naszego umysłu, ponieważ gdy umysł jest spięty, to ciało również. Jeżeli umysł jest spokojny i rozluźniony, staje się bardziej wyciszony i zdystansowany do wszelkich problemów.

Jeśli chcesz rozpocząć ćwiczenia qigong: zapraszam do Centrum Kultury Katowice, Pl. Sejmu Śląskiego 2, sala Labirynt, w poniedziałki, w godz. 15.30-17.00 oraz w środy, w godz. 18.00-19.30. Do ćwiczeń potrzebny jest luźny wygodny strój sportowy oraz miękkie sportowe obuwie.

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Polecam również wczasy Bliżej Natury Qigong – ZOBACZ!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Qigong – ćwiczenia dla zdrowia

Każdy człowiek w zależności od aktualnego stanu psychofizycznego posiada różne możliwości adaptacyjne do zmieniających się warunków środowiska zewnętrznego, przez co...

Zamknij