Majówka z dźwiękiem gongów, mis tybetańskich, medytacją, tai chi, qigong, zielarstwem, jogą oczu oraz niespodziankami w Sopotni Wielkiej.

W długi weekend majowy 28.04-03.05.2017 (piątek-środa) zapraszamy Cię do Sopotni Wielkiej koło Jeleśni gdzie organizujemy jedyne w swoim rodzaju WCZASO-WARSZTATY. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu aby cieszyć się 5 dniowym wypoczynkiem na górskich szlakach, połączonym z bogatym programem zajęć.

Majówka z tai chi, qigong oraz zielarstwem w Sopotni Wielkiej to szansa na relaks i wiosenne doładowanie akumulatorów.

Sopotnia Wielka to niewielka wieś położona na terenie Beskidu Żywieckiego (masyw Pilska) w gminie Jeleśnia. Cała miejscowość wpisuje się w obszar Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Tutaj kończy się droga. Dalej są już tylko góry, rzeka, potoki, strumyki tworzące bajeczne kaskady oraz lasy pełne jagód, grzybów i dzikich zwierząt. Sopotnia to również pierwsze w Polsce miejsce objęte programem Ochrony Ciemnego Nieba, za sprawą Stowarzyszenia Polaris, które właśnie w Sopotni ma swoją siedzibę. Tutaj działa obserwatorium astronomiczne, a stowarzyszenie co roku organizuje liczne festiwale i spotkania związane z astronomią http://www.polaris.org.pl/.

Wyżywienie: kuchnia wegetariańska w oparciu o produkty lokalnych producentów! Testowanie regionalnych produktów.

Nocleg w Pensjonacie nad Wodospadem http://nadwodospadem.com/. Do naszej dyspozycji będą pokoje 2 i 3 osobowe. Każdy z pokoi wyposażony jest w łazienkę. Do dyspozycji jest również aneks kuchenny, jadalnia wraz z salą warsztatową, miejsce na ognisko i grilla a dla dzieci mały plac zabaw. Pensjonat położony jest przy największym w Beskidach wodospadzie o wysokości 12 m. Dla chętnych kąpiele pod wodospadem.

 

PROGRAM WARSZTATÓW obejmować będzie m.in.:

Ćwiczenia qigong – ćwiczenia zaczerpnięte z tradycji gimnastyki chińskiej, przeznaczone dla osób w każdym wieku oraz nie mających wcześniejszego przygotowania ruchowego. Prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych możliwości ruchowych. Ćwiczenia mają działanie rozluźniające wszystkie partie mięśniowe. Jednocześnie usprawniają aparat ruchowy i poprawiają ruchomość stawów nie powodując niebezpieczeństwa kontuzji.

Ćwiczenia shangri-la – rytuały tybetańskie to zestaw pięciu ćwiczeń dających poczucie odmłodzenia i wzrostu witalności powtarzanych 21 razy. Ćwiczenia te pobudzają przepływ energii w ośrodkach energetycznych poprzez połączenie ruchu i oddechu i tym samym wpływają witalizująco na wszystkie układy fizjologiczne w organizmie.

Joga oczu – kompleksowa metoda pozwalająca uzyskać poprawę widzenia przy zmęczeniu, wadach wzroku oraz chorobach oczu. Szczególnie przydatna dla osób pracujących przy komputerze.

Podstawy akupunktury – wykład

Medytacja w teorii i praktyce – m. in. medytacje dynamiczne Osho

Dwupunkt z dźwiękiem – ćwiczenia praktyczne

Relaksacja – wykład, techniki, zajęcia praktyczne z wykorzystaniem dźwięków mis i gongów oraz technik oddechowych.
Gimnastyka Słowiańska – …..opcja … (dla zainteresowanych kobiet)

Wykłady z zielarstwa oraz wycieczka przyrodnicza połączona z nauką rozpoznawania gatunków roślin leczniczych. Nauka ta umożliwi Ci zebranie roślin na swój użytek do produkcji herbatki ziołowej.

Nocna obserwacja nieba podczas której będziemy mieli okazję obserwować najciekawsze widoczne tego dnia obiekty i zjawiska na niebie (przy bezchmurnym niebie). Pokazy prowadzone są przez astronoma, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do obserwacji nocnego nieba. Dla chętnych wizyta w Obserwatorium Astronomicznym oraz zwiedzanie Stacji Kosmicznej YSS w Sopotni Wielkiej.

A oprócz tego w programie górskie wycieczki, ognisko na dzikiej polanie z przygotowaniem wspólnego jedzonka “wege”, codzienne wieczorne koncerty-medytacje i wiele innych atrakcji.
Część zajęć będzie się odbywała w plenerze, na górskich polanach.

Dla systematycznie ćwiczących – zajęcia z kijem (włócznia, halabarda opcjonalnie) oraz samoobrona i aplikacje.

Tai chi Qigong to tradycyjna gimnastyka chińska dla każdego niezależnie od doświadczenia ruchowego, stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia rekomendowane dla celów profilaktyki zdrowotnej, rehabilitacji oraz w celu poprawy kondycji fizycznej.

Majówka z tai chi, qigong oraz zielarstwem w Sopotni Wielkiej – to program polecany dla osób w każdym wieku. Jest to zestaw łagodnie wykonywanych ćwiczeń relaksujących ciało oraz odblokowujących przepływ energii w kanałach energetycznych, a także możliwość zapoznania się z gatunkami roślin leczniczych.

Tai chi to sztuka walki oparta o zasady starochińskiej gimnastyki zdrowotnej.Ustawienie ciała gwarantujące stabilność i elastyczność powodują, że tai chi korzystnie wpływa na korektę postawy, a tym samym przynosi ulgę w przypadku bóli kręgosłupa. Tai chi poprawia także kondycję fizyczną.
Do zajęć z shangri-la potrzebna jest mata i pasek do jogi oraz luźny, wygodny strój sportowy. Shangri-la ćwiczymy boso.
Do zajęć z tai chi qigong potrzebny jest luźny sportowy strój oraz miękkie, wygodne obuwie.

Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji po zapisaniu się na spotkanie z tai chi qigong oraz zielarstwem.

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zdrowy styl życia – dieta, zioła, ruch

Zapraszam na bezpłatny wykład do Klubu Spartakus w Katowicach, ul. Warszawska 27, na którym zaprezentowany zostanie zdrowy styl życia -...

Zamknij