Zajęcia, zgrupowania i obozy sportowe odbywają się normalnie. Więcej informacji tutaj.

W najstarszym zachowanym dziele chińskim o akupunkturze „Hoang Ti Nei Jing” (Kanon Medycyny), pochodzącym z IV wieku przed naszą erą, napisano, że na uchu spotykają się wszystkie kanały energetyczne ustroju ludzkiego. Ten fakt wykorzystywali dawni lekarze chińscy, lecząc poprzez nakłuwanie ucha w odpowiednich punktach. Wspominano o niej w “Cudownej Osi”, “Tysiącu cennych recepturach” i w “Wielkim kompedium akupunktury i moksowania”.

Istnieją doniesienia świadczące o tym, że w Europie stosowano przypalanie ucha do łagodzenia bólu.
Na uchu znajduje się ponad 200 punktów akupunkturowych. To jedyne miejsce na ciele człowieka o takim zagęszczeniu punktów akupunkturowych. Wszystkie narządy wewnętrzne w ciele człowieka są unerwione przez nerw błędny. Odgałęzienia tego nerwu znajdują się tylko we wnętrzu ciała i nie ma ich na skórze. Jedynie ucho unerwione jest odgałęzieniem tego nerwu. Daje to możliwość wpływania na wszystkie narządy wewnętrzne poprzez oddziaływanie na małżowinę uszną. Uszy człowieka są mocno unerwione przez nerwy czaszkowe.

Aurikuloterapia – stymulacja punktów ucha jest powszechnie stosowana na całym świecie przy redukowaniu stężenia substancji powodujących łaknienie. Efektywność aurikuloterapii znajduje swoje wyjaśnienie w neurologii państw zachodu oraz tradycyjnej medycynie wschodniej. Wklęsłe obszary ucha zewnętrznego (w sumie dwa) połączone są z autonomicznym układem nerwowym poprzez nerw błędny oraz podwzgórze.

Aurikuloterapia – stymulacja punktów ucha wpływa na wszystkie elementy układu nerwowego zapewniając odprężenie i utrzymanie równowagi. Wydzielanie endorfin za sprawą aurikuloterapii jest dodatkową korzyścią podnoszącą dobre samopoczucie.
Po zabiegu akupunktury w punkty wrażliwe ucha można wkleić nasiona wakarii oraz innych gatunków roślin lub magnesy do dalszej stymulacji.

Zabiegi aurikuloterapii wykonywane są, po uprzednim umówieniu terminu, w NZOZ Traf Med – Klinika Jednego Dnia, ul. Warszawska 40, Katowice tel. 322537574.

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

    Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Sylwester z Naturą, z jogą i tai chi qigong

    Zajęcia organizuje Ośrodek Wczasów Zdrowotnych, Rudawka Rymanowska 6; Szczegółowe informacje o Ośrodku na stronie internetowej http://www.rudawka.pl Konieczne zapisy: Noclegi w...

    Zamknij