Zajęcia, zgrupowania i obozy sportowe odbywają się normalnie. Więcej informacji tutaj.

W najstarszym zachowanym dziele chińskim o akupunkturze „Huangdi Neijing” (Kanon Medycyny), pochodzącym z IV wieku przed naszą erą, napisano, że na uchu spotykają się wszystkie kanały energetyczne ustroju ludzkiego. Ten fakt wykorzystywali dawni lekarze chińscy, lecząc, poprzez nakłuwanie ucha w odpowiednich punktach. 

Aurikuloterapia jest powszechnie stosowana na całym świecie przy redukowaniu stężenia substancji powodujących łaknienie. Znajduje to swoje zastosowanie w odchudzaniu.

Efektywność aurikuloterapii znajduje swoje wyjaśnienie w neurologii państw zachodu oraz tradycyjnej medycynie wschodniej. Wklęsłe obszary ucha zewnętrznego (w sumie dwa) połączone są z autonomicznym układem nerwowym poprzez nerw błędny oraz podwzgórze.

Wpływanie na te elementy układu nerwowego zapewnia odprężenie i utrzymuje równowagę. Aurikuloterapia to również wydzielanie endorfin. To dodatkowa korzyść podnosząca dobre samopoczucie.

Zabieg trwa ok. 45 min. Po zabiegu można wkleić nasiona wakarii lub magnesy do dalszej stymulacji.

Metoda akupunktury ucha może stanowić samodzielną terapię lub w połączeniu z pełną diagnozą według zasad tradycyjnej medycyny chińskiej może być stosowany łącznie z akupunkturą klasyczną.

Konsultacje odbywają się po uprzednim zapisaniu się na określony termin. Zarezerwuj termin kontakt tel. 605726007.

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

    Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Zajęcia z tai chi qigong dla seniorów

    Zapraszam na bezpłatne zajęcia z tai chi qigong do MDK "Południe" w Katowicach Murcki, ul. Kołodzieja 42, w czwartki w godzinach 17.00-19.00....

    Zamknij